לירון בן ישי M.sc
טיפול קוגניטיבי התנהגותי

054-2196721
   
אודות-לירון בן ישי  |  סוגי טיפול CBT  |  טיפול זוגי משפחתי  |  צור קשר- CBT  |  
דף הבית  >>  טיפול בבולימיה נרבוזה  >>  טיפול בבולימיה נרבוזה
טיפול בבולימיה נרבוזה
 

בולימיה נרבוזה היא צורה שכיחה של הפרעות אכילה. רובינו חושבים כי בולימיה משמעה לאכול ולהקיא, אולם ישנן צורות שונות ומשונות להופעת בולימיה. ההגדרה לבולימיה נרבוזה לפי ספר ה-DSM, שהינו ספר האבחון האמריקאי, היא אכילה של כמות אוכל בלתי שגרתית בזמן קצר של כשעתיים וביצוע פעולת טיהור. בכדי לדעת אם את/ה נחשבים לבולימיים על ההפרעה להופיע לפחות 3 פעמים בשבוע במשך כ-3 חודשים או יותר. פעולת טיהור שכיחה הינה הקאות אולם ישנם כאלה המפצים על התקף האכילה, ובשפה המקצועית-בולמוס, ע"י ביצוע פעילות גופנית נמרצת או ע"י צומות בהם ישנה הימנעות כמעט מוחלטת מאכילה. סוג נוסף של טיהור הינו לקיחת משלשלים, ובמקרה זה כבר אציין שמשלשלים הם אשלייה מוחלטת מאחר וכל מה שהם עושים הינו פעילות מעיים נמרצת, כך ששום קלוריה לא נשרפת וברגע ששותים כמות נוזלים כלשהי מעלים בחזרה את מה שתוכנן 'לטהר'.
הטיפול בבולימיה נרבוזה עוזר תוך זמן קצר להפחית את שכיחות וגודל הבולמוסים ולצאת לדרך חדשה של קבלה והתפתחות. בטיפול מקבלים תרגילים וכלים לבחינה מחדש של כל עולם האמונות והמחשבות הקיימות ביחס לאוכל ותזונה, וכן עובדים על הפחתת העוצמות והתכיפות של הבולמוסים.
מחקרים רבים מעידים על יעילותו של הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי בבולימיה, ולמעשה עדויות מהצלחות טיפוליות מחזקות את העובדה שגם אם את/ה חושבים שכבר אין מה לעשות ("אני לא מצליח להשתנות וכל החיים אשאר עם הבולימיה"), אזי אין שום סיבה לוותר על הסיכוי שלכם לחיות בעתיד טוב יותר ובטוח.
http://www.tipul-cbt.com/
לירון בן ישי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול בהפרעות אכילה, חרדות, OCD,  דיכאון, בולימיה נרבוזה, אנורקסיה נרבוזה, השמנת יתר ואכילה כפייתית

לייבסיטי - בניית אתרים